Urīna nesaturēšana sievietēm

Mazliet pieskaroties anatomijai, jāteic, ka sievietēm daba devusi daudz īsākus urīnceļus, nekā kungiem, tamdēļ ar urīna nesaturēšanas problēmām stiprais dzimums saskaras daudz retāk.

Sievietēm urīnpūslis un urīnceļi balstās uz muskuļu slāni, kurus dēvē par iegurņa lejasdaļas muskuļiem. Tie palīdz urīnceļiem aizvērties. Ja šie muskuļi kļūst vāji un samazinās to elastīgums, tad pat ikdienas darbi un niecīgāka klepošana sievietēm var izraisīt urīna noplūšanu. Iegurņa lejasdaļas muskuļi var iestiepties/izstiepties un novājināties, piemēram, grūtniecības un dzemdību laikā, arī liekais svars rada tiem papildu slodzi, radot problēmas.

Atsevišķs inkontinences iemesls sievietēm ir menopauze. Līdz ar pārējo ķermeni noveco arī muskuļi, turklāt pēc menopauzes ievērojami samazinās sieviešu hormonu estrogēnu daudzums organismā, kas ietekmē to, ka gļotāda urīnpūslī un urīnceļu sieniņās kļūst plānāka. Tāpat pavājinās iegurņa lejasdaļas muskuļu asins apgāde, to funkcionēšana, un tas viss veicina urīna nesaturēšanu.