Bērni un urīna nesaturēšana

Trīsgadīgi bērni, kuru nervu sistēma ir attīstījusies normāli, šajā vecumā parasti jau iemācījušies „būt sausi”, tomēr slapināšana gultā ir izplatīta problēma gan bērnu, gan arī jauniešu vidū. Apmēram 10 procenti septiņgadīgu bērnu cieš no urinēšanas gultā. Naktī visbiežāk gultā slapina puikas, un tas var ilgt pat līdz pusaudža gadiem, savukārt urīna nesaturēšana dienā biežāk gadās meitenēm.

Šī problēma tiek uzskatīta par iedzimtu, taču slapināšanu gultā var izraisīt arī atkārtotas urīnceļu infekcijas vai pat nelielas urīnceļu attīstības novirzes. Ja četrus gadus vecs bērns joprojām slapina gultā, ir jāapmeklē ārsts. Pretējā gadījumā nerisināta problēma var nopietni ietekmēt bērna personības attīstību un viņa aktivitāti.

Slapināšanu gultā bērniem var ārstēt, piemēram, ierobežojot dzērienu lietošanu vakarā un modinot bērnu naktī, lai viņš aizietu uz tualeti. Ja slapināšana gultā turpinās ilgāku laiku, ir jādodas pie ārsta un, iespējams, jāmeklē arī psihologa palīdzība. Vēl kā palīglīdzekli var izmantot šādiem gadījumiem piemērotus uzsūcošos līdzekļus, kas paredzēti pacientiem, tostarp bērniem, kuriem ir problēmas ar urīna nesaturēšanu.