Rekomendācijas

P. Stradiņa KUS uroloģijas centrā tiek veikti dažādi pētījumi tai skaitā arī par urīna nesaturēšanu. Ir pierādījies, ka pacientiem ar urīna nesaturēšanu ar mūsdienu iespējām ir lielas iespējas izveseļoties: gan lietojot medikamentus, gan atsevišķos gadījumos veicot kādu no operācijām. Uz pierādījumiem balstītas tehnoloģijas, augstas klases mediķi ar jaunākajām zināšanām spēj izvērtēt katru pacientu individuāli. Kā jau minēts iepriekš, urīna inkontinenci nav sarežģīti ārstēt, tomēr galvenais ir precīza diagnozes uzstādīšana un piemērota ārstēšana katram urīna nesaturēšanas veidam un katram pacientam individuāli. Medikamentozā terapija, kas piemērojama pie pāraktīva urīnpūšļa sindroma, ir efektīva aptuveni 75-80% gadījumu.

 

Ķirurģiskā ārstēšana, ko piemēro pie stresa urīna inkontinences un atsevišķos gadījumos arī pie jaukta tipa urīna nesaturēšanas,  efektīvu rezultātu sasniedz 98% gadījumu. Jāņem vērā arī tas, ka urīna nesaturēšana var būt ne tikai uroloģiska diagnoze, bet arī psiholoģiskas dabas izraisīta slimība vai arī traumatiska rakstura. Nekādā gadījumā nedrīkst arī aizmirst pacientus, kuriem nedz medikamentozā, nedz operatīvā terapija nav iespējama, piemēram, pēc mugurkaula traumām, pēc insulta utt. Šādos gadījumos, visticamāk, piemērotākā būtu nevis aktīva ārstēšana, bet gan paliatīva pastāvīga urīnpūšļa katetra ievietošana vai arī higiēnas preces.

 

Diemžēl ir arī pacienti, kuriem piemērojama operatīva terapija, taču blakus saslimšanu risks ir ļoti augsts, kā dēļ operāciju veikt nav iespējams. Arī šādos gadījumos piemērotākais risinājums ir higiēnas preces.