Profilakse

 

Vēlreiz jāuzsver, ka pacientiem ar aizdomām par urīna inkontinenci būtu jāveic izmeklēšana pie urologa, lai izslēgtu vai apstiprinātu urīna inkontinenci, jo šīs diagnozes pierādīšana ir sarežģīts process. Virkne faktoru, kas ietekmē urīna nesaturēšanu, nav novēršama, kā piemēram, novecošanās ģimenes predispozīcija, operācijas, menopauze utt.

 

Ieteicams izvairīties no  faktoriem, kas veicina urīna nesaturēšanu. Parādoties urīna nesaturēšanas simptomiem vajadzētu vērsties pie speciālista uz konsultāciju, lai izslēgtu citas saslimšanas, kas dažkārt spēj radīt līdzīgu simptomātiku, kā, piemēram, urīnceļu infekciju. Lai izvairītos no urīna nesaturēšanas, pacientēm ar lieko svaru ieteicams no tā atbrīvoties. Svarīgi arī veikt regulāras kontroles pie ginekologa, lai agrīni  diagnosticētu dzemdes audzējus un laikus ar tiem cīnītos, neizmantojot staru terapiju. Ieteicams arī atmest smēķēšanu un ēst labi sabalansētu pārtiku.

 

Jārunā ir arī par pacientiem, kuriem ķirurģiska ārstēšana nav iespējama vai to nevar veikt saistībā ar blakus saslimšanām. Iespējams iegādāties  higiēnas preces, kas savāc un absorbē urīnu vai arī mehāniski neļauj tam noplūst, piemēram, anti inkontinences mehānismi, kurus ievieto vagīnā, kas mehāniski piespiež urīna izvadkanālu, vienīgais mīnuss – pielietojums prasa apmācību un var radīt nepatīkamas sajūtas.