Nesaturēšana un cilvēki ar kustību-balsta aparāta traucējumiem

Šādiem pacientiem ir traucējumi kustību un balsta aparātā, apgrūtināta brīva pārvietošanās vai pat kādu laiku nākas pavadīt slimības gultā. Cilvēkam nepieciešama īpaša aprūpe un palīdzība nokārtot dabiskās vajadzības.

Kustību ierobežojumus var radīt: dažādas traumas (sasitumi, muskuļu un locītavu sastiepumi); kaulu lūzumi; amputācijas; endoprotezēšanas; mugurkaulāja slimības.

Tāpat kustību un balsta aparātu ietekmē arī daudzas saslimšanas: osteoporēze; deformējošā osteoartroze; kaulu audzēji ( labdabīgi un ļaundabīgi); metastātiski kaulu audzēji (visbiežāk metastāzes kaulos rada krūts dziedzeru, prostatas un plaušu ļaundabīgie audzēji); muguras lejasdaļas sāpes (diska trūce, muguras muskuļu vājums, artroze, iedzimtas deformācijas, muguras smadzeņu audzēji).

Pie šīm saslimšanām rodas neiroloģiski traucējumi slimības skarto mugurkaula locītavu dēļ, zūd pašaprūpes spējas (ēšana, mazgāšanās, higiēnas procedūras, ģērbšanās, sevis apkope u.tml.), kas saistītas ar sāpēm un ierobežojumiem locītavās.

Urīna nesaturēšanu izraisošie medikamenti