Inkontinence un prostatas ļaundabīgais audzējs

Audzējs prostatā ir viens no izplatītākajiem audzēja veidiem vīriešiem, kā arī viens no biežākajiem nāves iemesliem. Viens no pirmajiem pamanāmajiem simptomiem ir urīnceļu aizsprostojumi – tas izpaužas kā urinēšanas aizkavēšanās, urīna strūklas spiediena samazināšanās un neiztukšota urīnpūšļa sajūta.

 

Audzējam attīstoties, tas sāk spiest urīnkanālu, kā dēļ vīrietim ir stipri jāpiepūlas, lai urīns tiktu izvadīts no pūšļa. Lielākā daļa vīriešu pēc audzēja izoperēšanas prostatā saskaras ar inkontinenci, taču lielākoties tā ir īslaicīga.

Ja vīrietis drīz pēc operācijas saskaras ar urīna nesaturēšanu, tas iespējams norāda uz nerva bojājumu urīnpūslī, kas ietekmē urīnpūšļa spēju uzkrāt urīnu mazā daudzumā.

Arī ārstēšanā izmantotās apstarošanas procedūras bojā organismu šūnu līmenī un atkarībā no vietas, kurā notiek apstarošana, cieš arī apkārtējie audi. Piemēram, ja apstarošana ir mazajā iegurnī vai zarnās, nopietni cieš arī urīnpūslis un cilvēkam var sākties urīna nesaturēšanas problēmas.

Jāpiebilst, ka inkontinence jeb urīna nesaturēšana var skart arī pacientus, kuriem diagnosticēts kāds cita veida ļaundabīgs audzējs. Saņemot nopietnu ārstēšanu (operācija, ķīmijterapija, staru terapija), tiek skarti visi organisma audi, tostarp urīnceļi, kas var tikt bojāti.

Nesaturēšana un psihiskās saslimšanas