Kopšanas līdzekļi

Lai arī nepatīkama un nereti problemātiska, inkontinence nav iemesls, lai norobežotos no sabiedrības un izvairītos doties ārpus mājām. Izvēloties piemērotu kopšanas līdzekli, iespējams veiksmīgi sadzīvot  ar urīna nesaturēšanas problēmu un, nemainot savas ikdienas gaitas, dzīvot pilnvērtīgu un sociāli aktīvu dzīvi. Arī gulošiem pacientiem speciālie kopšanas līdzekļi var ievērojami atvieglot ikdienas rūpes.

Kopš 2007.gada 1.jūlija autiņbiksītes ir iekļautas valsts kompensējamo medicīnisko ierīču sarakstā un pacienti ar noteiktām diagnozēm var tās saņemt ar daļēju valsts finansējumu līdz 50%.

 

Apskatīt valsts daļēji kompensēto autiņbiksīšu sarakstu.

Diagnožu, kuru pacienti var iegādāties autiņbikses ar daļēju līdzmaksājumu, saraksts atrodams sadaļā Kompensējamās diagnozes.

 

Kā izvēlēties piemērotāko kopšanas līdzekli?

Lai izvēlētos piemērotāko līdzekli, jāņem vērā vairāki faktori – urīna nesaturēšanas veids, izplūstošā urīna daudzums, pacienta kustīgums, ķermeņa lielums un cilvēka vajadzības, kā arī cilvēka dzimums, jo aptiekās pieejami speciāli gan sievietēm, gan vīriešiem radīti kopšanas līdzekļi. Ja paši netiekat skaidrībā par atbilstošāko līdzekļu izvēli, vaicājiet padomu savam ģimenes ārstam.

 

2 soļi līdz kompensētām autiņbiksītēm

Kompensējamās diagnozes

Kā pareizi jāuzliek autiņbikses