Urodinamiskie izmeklējumi

Urodinamiskie izmeklējumi ir veids, kā ārstam noskaidrot inkontinences cēloni. To mērķis ir izvērtēt Jūsu urīnpūšļa un urīnizvadkanāla funkciju, mērot spiedienu urīnpūslī.

 

Lai veiktu šo izmeklējumu, Jūsu urīnpūslī tiks ievadīts tievs katetrs. Tāds pats tievs katetrs tiks ievadīts taisnajā zarnā – aptuveni 3 cm dziļumā. Izmeklējuma laikā urīnpūsli uzpildīs ar sterilu šķidrumu. Kad jutīsiet, ka urīnpūslis ir pilns, Jums lūgs iztukšot urīnpūsli. Izmeklējums aizņem aptuveni 1 stundu. Tas ir nesāpīgs, bet atsevišķos gadījumos var būt neliela diskomforta sajūta.

 

Dodoties uz urodinamisko izmeklējumu:

 

Ja iespējams, ir vēlams ierasties uz izmeklējumu ar pilnu urīnpūsli.

Ja Jums urīnpūslī ir ievadīts ilgkatetrs vai arī ja Jūs regulāri veicat paš – katetrizāciju, urīnpūslim nav jābūt pilnam.

Ja regulāri lietojat medikamentus, sakarā ar kādu citu saslimšanu, paņemiet līdzi medikamentu nosaukumu sarakstu.

Ja iepriekšējo vizīšu laikā ārsts lūdzis aizpildīt urīnpūšļa dienasgrāmatu, tai jābūt līdzi uz izmeklējumu.

 

Urodinamiskos izmeklējumus veic:

 

Medicīnas sabiedrībā “ARS”: Rīga, Skolas iela 5, uroloģijas kabinets, reģistratūras tālr.: 67201006, 67201007;

  1. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā: Rīga, Āgenskalns, Pilsoņu iela 13, Ambulatorā daļa, uroloģijas kabinets, tālrunis pierakstam: 67069285;

Rīgas Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā: Rīga, Hipokrāta iela 2, tālrunis pierakstam 67000610, e-pasts: pieraksts@aslimnica.lv.

Izmeklējumu iespējams veikt gan ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu, gan arī par maksu. Ja plānojat norēķināties ar veselības apdrošināšanas polisi, iepriekš noskaidrojiet, vai tajā iekļauti šādi izmeklējumi.