Kad meklēt ārsta palīdzību

Palīdzību urīna nesaturēšanas problēmas risināšanai nepieciešams meklēt laikus. Urīna nesaturēšanu var raksturot kā spontānu urīna noplūšanu, kas var sagādāt ne mazumu raižu. Urīna nesaturēšana pat nelielā apjomā var ierobežot cilvēka sociālo dzīvi. Urīna nesaturēšana var būt dažādu tipu un smaguma pakāpju. Urīna nesaturēšanas diagnozi nosaka balstoties uz esošajiem simptomiem un slimības vēsturi. Pareiza diagnoze ir svarīga, jo atšķirīgu tipu inkontinencei ir nepieciešama atšķirīga ārstēšana. Reizēm diagnozi var noskaidrot jau īsas sarunas laikā, bet visbiežāk precīzas diagnozes noteikšanai nepieciešamas papildu analīzes.

 

Ģimenes ārsts, ginekologs vai urologs izmeklē pacienta stāvokli un sniedz norādījumus ārstēšanai. Iespējamās ārstēšanas formas ir iegurņa lejasdaļas muskulatūras vingrojumi, fizioterapija, ārstēšana ar medikamentiem vai operācija.

 

Tiem, kas aprūpē vecos ļaudis mājās vai pansionātos, ir svarīgi pamanīt inkontinences simptomus tiklīdz kā kaite parādījusies, nevis tad, kad nesaturēšanas problēma jau saasinājusies. Tikai tā iespējams uzlabot veco ļaužu dzīves kvalitāti un nodrošināt pienācīgas vecumdienas.