Ārstēšana

Urīna nesaturēšanai var būt dažādi iemesli un to iesaka ārstēt ar dažādām metodēm. Vairumā gadījumu to iespējams mazināt vai izārstēt pilnībā. Pirms izvēlēties ārstēšanas metodi, precīzi jānoskaidro urīna nesaturēšanas iemesli. Diemžēl ne visiem inkontinenci iespējams izārstēt pilnībā, taču katram pacientam var atrast palīglīdzekļus vai tādu risinājumu, kas mazinātu urīna nesaturēšanas dēļ radītās neērtībās un ļautu pilnvērtīgi baudīt dzīvi.

 

Medikamentoza ārstēšana

Urīna nesaturēšanas ārstēšanai ir piemēroti vairāki medikamenti. Parasti ar zālēm tiek ārstēts jutīgs urīnpūslis, taču arī tiem, kas cieš no slodzes urīna nesaturēšanas, labus rezultātus ir devusi ārstēšana ar recepšu medikamentiem. Menopauzes vecuma sievietēm, ārstējot estrogēnu trūkumu, tāpat var palīdzēt atrisināt arī urīna nesaturēšanas problēmu.

 

Iegurņa lejasdaļas muskuļu nostiprināšana

Iegurņa lejasdaļas muskuļu nostiprināšana var atvieglot urīna nesaturēšanas problēmu. Vingrinot iegurņa lejasdaļas muskulatūru, tiek uzlabots muskuļu tonuss un sfinktera funkcija. Vislabāko rezultātu var sasniegt, ja visi vingrinājumi tiek izpildīti precīzi un regulāri.

 

Ķirurģiskā ārstēšana

Tikai ārsts var novērtēt ķirurģiskās iejaukšanās nepieciešamību un iespēju. Ķirurģiskā iejaukšanās dod labu rezultātu ārstējot slodzes un jaukta tipa urīna nesaturēšanu.

 

Uzsūcošie līdzekļi

Urīna nesaturēšanu var ārstēt, piemēram, ar muskuļu vingrināšanu, ķirurģiski vai ar medikamentu palīdzību, tomēr ieteicams lietot arī īpašos urīnu uzsūcošos higiēnas līdzekļus. Tie atvieglo ar urīna nesaturēšanu saistītās higiēnas un sociālās problēmas un saglabā pacienta pašcieņu, kustību brīvību un aktivitātes. Vīriešiem un sievietēm tiek ražoti atšķirīgi kopšanas līdzekļi. Tie pacientam ir ļoti svarīgs palīglīdzeklis, kas sniedz pašpaļāvību un atvieglo gulošo pacientu aprūpi. Uzsūcošo līdzekļu izvēles kritērijs – urīna nesaturēšanas pakāpe. Piemērotu izstrādājumu lietošana atvieglo personīgo higiēnu gan pacientiem, gan tiem, kas viņus aprūpē.

 

Izkārnījumu nesaturēšana

Tā ir spontāna vai nekontrolējama izkārnījumu izvadīšana. Iemeslu var būt daudz – iegurņa lejasdaļas vai savelkošās muskulatūras bojājumi, dažādu operāciju sekas vai arī smags vēdera aizcietējums. Balstoties uz dažādiem datiem, tiek lēsts, ka no izkārnījumu nesaturēšanas cieš apmēram 2 % iedzīvotāju. Ielaistu izkārnījumu nesaturēšanu ir daudz grūtāk ārstēt nekā urīna nesaturēšanu, turklāt novērots, ka daudzus pacientus reizē ar izkārnījumu nesaturēšanu nomoka arī urīna nesaturēšana.